פעילות חברתית

אמנות ועבודות יד

במיוחד לאלו הבוחרים ליצור בכל יום מחדש.
לרשות המבקרים במרכז היום חדר גדול ומרווח עם מגוון חומרים לסוגי יצירה ותעסוקה מהנים:
פסיפס, קרמיקה, ציור, רקמה, סריגה, תפירה, עיסת נייר,
פאייטים ועוד.

לעיסוק במלאכת יד ויצירה חשיבות רבה בשימור היכולות המוטוריות והקוגנטיביות בגיל השלישי. מומלץ לחיזוק תחושות  רגיעה ושלווה.

חוגים

חוגים חיצוניים בתחומי תוכן ועניין מגוונים.
החוגים מאפשרים למידת עומק, פיתוח תחביבים ותחומי עניין לצד חברותא עם בעלי עניין משותף.
בין החוגים:  ציור, קרמיקה, אפיה, יידיש ועוד.

מקהלה בינדורית

כי למוסיקה אין גיל.
במקהלה משתתפים יחד חברי מרכז היום וילדים מביה"ס ראשונים. המקהלה נפגשת פעמיים בחודש גם כשבמהלך הפעילות נוצרים קשרים חמים בין המשתתפים הצעירים למבוגרים.

 

אירועי חגים

אצלנו השנה אינה רצף של שיגרה אפורה.
בכל הזדמנות ובעיקר בחגי ישראל ומועדיה מרכז היום לובש חג , באי הבית מציינים את החגים  בטכסים וחגיגות ומשלבים בהם את מנהגי החג ומאכליו תוך שימת דגש על הסיפורים האישיים והמורשת של החברים במרכז.

מסיבות וימי הולדת

יום הולדת זו סיבה מצוינת לחגיגה בכל גיל – אצלנו חוגגים מדי כמה חודשים במסיבות משותפות לילידי אותם החודשים. אלו הם בד"כ אירועים מרגשים וחגיגיים, בצירוף בני המשפחה.  כל חוגג זוכה לברכות אישיות, כולל ברכות מרגשות עד דמעות של בני המשפחה. וכמובן, כמו בכל אירוע אצלנו, מקנחים בשירים וריקודים ועוגה.

 

שתוף בני המשפחה

הרצאות בנושאי בריאות ואקטואליה

כי העניין לא מסתיים אף פעם.
מגוון הרצאות מעוררות השראה ומחשבה בנושאי איכות חיים, בריאות ואקטואליה.

חדר מחשבים

במרכז היום חדר מחשבים גדול ובו מספר רב של עמדות. המבקרים נהנים ממשחקי חשיבה וזיכרון, פאזלים, אינטרנט חופשי ועוד. בעזרת מדריך צמוד הם לומדים את יסודות השימוש במחשב ותוך כדי מפעילים את המחשבה והזיכרון.

משחקי חשיבה

רבים ממבקרי מרכז היום נהנים לשבת יחדיו ולהעביר את הזמן בכיף עם דומינו, שש בש וקלפים , חברויות חדשות ושיחות ערות מתפתחות סביב שולחנות המשחק.

שיחת רב- פרשת השבוע

בסוף השבוע מגיע הרב מנחם ומעביר למבקרים את
פרשת השבוע.

הרב מעביר את הסיפור בעניין רב ותוך כדי גם משליך על המציאות שלנו. חברי המרכז שואבים ממפגשים אלו כוח והשראה ונהנים מהם מאוד.

טיולים , נופשים והצגות

אנו יוצאים למספר טיולים והצגות בשנה המותאמים לגיל המבוגר מבחינת מרחקי ההליכה ותחומי העניין. בנוסף מתקיימים מספר נופשים בבית מלון, ים המלח, ירושלים ועוד.

התעמלות

מדי יום מתקיימות מספר קבוצות של התעמלות המועברות ע"י מדריכת ספורט בעלת התמחות לעבודה עם הגיל המבוגר. לפעילות הגופנית נודעת חשיבות רבה בשמירה על הבריאות הפיזית, הקוגנטיבית והנפשית של האנשים.
אצלנו מקפידים הקפדה יתרה שכל אחד ואחת יתעמל .

מוסיקה בתנועה

חברי מרכז היום נהנים בנוסף להתעמלות גם מטיפול באמצעות מוסיקה. מדריכה מומחית ובעלת ניסיון מעבירה שיעורי התעמלות בשילוב מוסיקה.
לפעילות זו נודעת חשיבות רבה באיזון הנפשי והגופני ותורמת רבות לבריאות .

 

גינון טיפולי

שיטת טיפול נוספת ממנה נהנים חברי מרכז היום היא גינון טיפולי, החברים שותלים, מטפלים ולומדים על צמחים שונים ותוך כדי גם משליכים מהתהליך לחייהם, מספרים ומשתפים את שאר חברי הקבוצה. לפעילות נודעת חשיבות רבה בהרגעה , שמחה ושלווה.

ארומותרפיה

במסגרת הטיפולים הניתנים למבקרי מרכז היום ניתן גם טיפול נעים ומרפא הנקרא ארומותרפיה, טיפול באמצעות שמנים טיפוליים.
באווירה רגועה ונינוחה, בשילוב מוסיקה וריחות מקבלים המבקרים טיפול מרגיע ומאזן ע"י עיסויי שמנים שונים בכפות הידיים, לומדים על תהליכי הפקת השמנים ומכינים בעצמם.

 

תאטרון קהילתי

סדנה בקבוצה קטנה בה מפיקים הצגה המבוססת על סיפורי המשתתפים. הזדמנות מצויינת לחיבור עם אנשים חדשים לצד וונטלציה ושיתוף רגשי.

נופשים וטיולים

מספר פעמים בשנה אנו יוצאים לטיולים והצגות המותאמים לגיל המבוגר מבחינת מרחקי ההליכה ותחומי העניין. בנוסף מתקיימים מספר נופשים בבית מלון, ים המלח, ירושלים ועוד.